Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gentjana Tafili - Lule Borë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Tuj shetitun n'mal e n'kodër
tuj prek lulë gjeth me dorë
veç nji kopsht ma t'bukrin n'Skhodër
ty të gjeta lule borë

Refreni:

Je e vogël por e plotë
ty t'kërkoj unë tash sa mot
tash sa mot unë ty t'kërkoj
n'gzim me ty jetën ta çoj

Eja, eja lule borë
se me ty do t'thur kunor
Eja, eja lule borë
se me ty do t'thur kunor

Pash ma t'bukren stinë pranvere
pash mbretneshen drandofil
mos t'ja falësh kujt ti erën
se për mu vetëm ke çil

Fjalet e mija deh ndigjoji
ma ke ftyren porsi t'zanës
unë prej gjumit do't zgjoj
për me t'pa në drit të hanës
Cover: Këngë Shkodrane - Luleborë
Gentjana Tafili
Publikimi: 01/07/2022
Teksti: Kenge Qytetare Shkodrane
Arrangement & Accordion: Ilir ZogaGentjana Tafili - Lule Borë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lule Borë".
3. Video është e këngës "Lule Borë", por nuk këndohet nga Gentjana Tafili.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gentjana Tafili:


Komente 0