A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Vec Pleqeria Na Rrefen

C'me ngjall mendime,aty tej,
Nje plak i lagjes tek qendron!
Here heq kapelen e mandej,
Duket me sy dicka kerkon!

Ndal nje moment,e perseri,
Nis e syzet e tija pastron!
Ne ate qelq ka histori,
Nje mori vitesh pasqyron...

Flok i thinjur supit bie,
Si neper male e virgjer bore!
Qielli i heshtur,ne dite zie,
Leviz nje re,i'a ben me dore.

Qielli ndoshta i therret,
Diku nje cep i rrefen.
E plaku fjalen e fundit pret,
Syte perdhe serish i kthen!

Qielli plakut c'i kendoi?!
Qe plaku syzet nis e thyen...
Asnje nga ne s'do ta kuptoje,
Vec pleqeria na rrefen...!!

- poezi nga Gert Vlashi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  33

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019