Më mbaj mend (për 1 muaj)

Jepini Jete Stines Perseri

Kjo vjeshte e thate hesht,
E gjethet mban ngrohte ne gji!
Dielli kryelarte qiellit qesh,
Ti nuk je,nuk bie as shi...

Dhe vjeshta vret nocionin e saj,
Me mungesen tende dhe pa shi!
Kjo vjeshte s'me ngroh,prandaj,
Jepini jete stines perseri...

- poezi nga Gert Vlashi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  34

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet