Gert Vlashi Poezi
Gert Vlashi

Tema: Poezi Për Vjeshtën


Jepini Jete Stines Perseri

Kjo vjeshte e thate hesht,
E gjethet mban ngrohte ne gji!
Dielli kryelarte qiellit qesh,
Ti nuk je,nuk bie as shi...

Dhe vjeshta vret nocionin e saj,
Me mungesen tende dhe pa shi!
Kjo vjeshte s'me ngroh,prandaj,
Jepini jete stines perseri...

- Poezi nga Gert Vlashi{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0