A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne Fllade Ere..

Ne mbetem larg,e per me keq,
Nuk resht duke te te menduar!
Nje perqafim i ngrohte per dreq,
M'a ben t'veshtire per te t'harruar.

Ditet,javet,muajt u treten,
Por jo,asnje cast perqafimi yt.
Puthjet,ledhatimet,shikimet i mbeten,
Kohes se vjeter,se ikur,ne "Fyt"...

Ne fllade ere ti me takon,
Une enderrat ndjek,si nje i marre!
Koha kalon,zemra ndalon,
Aty,mes ndjenjash,kohe me pare...

- poem written by Gert Vlashi


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  33

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019