A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zoti Ka Bere Mekat

Caste lundrojne ne detin e ikjes,
Ti si nje robine,burgosur ne shtepi!
Tik-taket e zemres rruges se heshtjes,
C'magjistrice kjo largesi...

Mbreme me aromen tende fjeta,
C'do sekond buzet enderrova!
Te kerkova neper nate,e te gjeta,
Por te humba ne mengjes,kur u zgjova!!!

Kemi lindur per te qene te ndare,
Zoti per kete ka bere mekat.
Ndaj i lutem zemres s'e vrare,
Mos te te kerkoje me kot neper nate.

Do lumturohesh me tjetrin perqafuar,
Une tjetren do te kem ne shtrat!!
Ne duhemi,por do mbesim larguar...
Zoti,per kete ka bere mekat!

- poem written by Gert Vlashi


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  40

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019