A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ndarja Pergjonte

Ajo ishte nate e embel,nate e zjarrte,
Fjalet heshtnin,dritat shuar!
Flisnin trupat,flisnin ndjenjat ate nate,
Zemrat ndezur,ndenjen zgjuar.

Kush e dinte?!Ne mes puthjesh,ledhatimesh,
Zemrat ndjeheshin,gjaku vlonte..
Si tinzare e pashpirt,e perbindeshme,
Prapa perdes,territ,ndarja pergjonte!!

- poem written by Gert Vlashi


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  32

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019