Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Ti Mungon

Mijera motive ne kete
muzg te kuqrremte,
fluturojne rreth teje,
Si pulebardha
ne detin e mbremjes!
Ti mungon...
Atehere motivet
shperfytyrohen ne xhinde,
e une trembem
nga ndjesimendimet e mia!!
Shembelltyra jote shfaqet
ne dallget e trazuara
e gjithe shkume te mosqenies!!

Une pirati pa bord,
i anijes fantazem,
tres veshtrimin ne kaltersine
e dallgezuar te pritjes...
Busulla shenon ne
Juglindje-Veriperendimin e asgjese..

Mijera motivet u yjezuan
ne qiellin e kalter,
plot re' te vetmise...!

- poezi nga Gert Vlashi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  32

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet