A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Vdiq Gjoke Beci

Vdiq Gjoke Beci,penearti,
Pene e Mirdites,gjithe Shqiperise!
Ne malin e poezise lisi me i larti,
Pjese vitale e historise..

Njerez si poeti yne i madh,
Vetem date lindje kane!
Ne shekuj do te jete i gjalle,
Kendon pene e tija anembane!!

Ti vdiqe,i madhi Gjoke Beci,
Ti,qe Shqiperise i fale himne!
Ktheve gure e male ne kenge,
Ti,qe"Rrjedh ne kenge e ligjerime"..!

Mirdita eshte krenare per birin e saj,qe gdhendi vargjet e tij te arta ne memorien e Shqiperise tone te dashur!!I pavdekshem Gjoke Beci!!

- poem written by Gert Vlashi


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  35

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019