A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Dashurinë e Humbur

Ik...

Ti vdiqe,sepse une i vdekur isha per ty.Ne luginen e mallit fryu era e ndarjeve!!
Gjithmone te kam thene:"Koha vdes,me te vdes nje pjese e jona"!Sot ajo ndodhi..!
Ti ishe hena e plote e neteve te mia pa gjume,kthyer ne henesosuren e enderrave pa fund!
U beme shume ne historine tone;Une,ti,ndarja,puthja,zhgenjimi!
Ik...shtegeto ne yjet e fatit tend.Kerkoje dashurine platonike ne hapesiren pa atmosfere te Universit.
Perqafoje princin tend te kalter,hipur ne kalin e harbuar te mosqenies!!

Ti vdiqe,une do t'a shperfill magjine e kujtimit...

- poem written by Gert Vlashi


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  38

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019