A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

S'me Vjen Keq Po T'me Mallkosh

Ti,rri e heshtur ne nje cep,
Siper nje libri,por s'meson!
Asnje fjale e tij kuptim nuk jep,
Ti ne mes fjalesh,s'di sec mendon!!

Ne cep te dhomes ti ke pak ftohte!
Nuk eshte nje nate per te mesuar.
Ti dhe nje ndjesi e forte,
Perpiqeni per te bashkjetuar.

Mendo c'te duash,kete nate,
Mendo keq ne dac per mua.
Vec shpirtin tend te ngrate,
Sonte te ta trazoj dua!

Ne me urren nuk ka rendesi,
Nuk me vjen keq,po t'me mallkosh.
Vetem,nga qenia ime ti,
Dua qe sonte te mos mesosh...!

- poem written by Gert Vlashi


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  18

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019