Gert Vlashi Poezi
Gert Vlashi

Do Thahej Liqeni

Buze liqenit hodha hapat,
Dhe e ndjeva tek renkonte.
Po shtegetonin rosat,patat,
Do te thahej,do shteronte!!

Pak ne tutje,ja ne breg,
Shoh dhe peshkatarin plak.
I kerrusur si nje shelg,
Qe pulebardhat ndjek nga larg.

Plaku hipur ne nje varke,
Bashke me castin qe zhgenjen.
Do peshkoje kete darke,
T'fundit here ne liqen!

- Poezi nga Gert Vlashi{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0