A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Do Thahej Liqeni

Buze liqenit hodha hapat,
Dhe e ndjeva tek renkonte.
Po shtegetonin rosat,patat,
Do te thahej,do shteronte!!

Pak ne tutje,ja ne breg,
Shoh dhe peshkatarin plak.
I kerrusur si nje shelg,
Qe pulebardhat ndjek nga larg.

Plaku hipur ne nje varke,
Bashke me castin qe zhgenjen.
Do peshkoje kete darke,
T'fundit here ne liqen!

- poem written by Gert Vlashi


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  21

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019