Gert Vlashi Poezi
Gert Vlashi

C'kerkon Njeriu?

C'kerkon njeriu ne te shkurteren jete?
Nje dore te ngrohte,pak qetesi,
Te fale gezim,ta marre dhe vete,
Te jete i denjet,te quhet njeri.

Se jeta eshte metrazh i shkurter,
Nga trupi i nenes,deri ne varreza!
Lind i panjohur duke ngjallur hare,
Vdes dhe fal lot,e rroba te zeza...!

- Poezi nga Gert Vlashi{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0