A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

C'kerkon Njeriu?

C'kerkon njeriu ne te shkurteren jete?
Nje dore te ngrohte,pak qetesi,
Te fale gezim,ta marre dhe vete,
Te jete i denjet,te quhet njeri.

Se jeta eshte metrazh i shkurter,
Nga trupi i nenes,deri ne varreza!
Lind i panjohur duke ngjallur hare,
Vdes dhe fal lot,e rroba te zeza...!

- poem written by Gert Vlashi


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  20

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019