Gert Vlashi Poezi
Gert Vlashi

Ti, Femer...

Ne muret e keshtjelles s'e vetmise,
Je ngujuar,si nje princeshe e fjetur!
Ke humbur ne magjine e qetesise,
Ke lene ndjesite te ndjehen "Vdekur"!!

Nga dritarja e burgut tend te brendeshem,
Shikon jeten,qe rrjedh kristal,si ujvare.
Pse e pengon shpirtin te ndihet i ndjeshem?!
Pse te jesh' e "vetme",e heshtur,e vrare?!

Keputi prangat e zemres,vrullshem jeto,
Se jet' e shtrenjte zgjat fare pak!
Ti ke lindur femer...kurre mos e harro,
Dhe dashuri e femres per Boten,eshte fat!

- Poezi nga Gert Vlashi{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0