Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tym Kujtimesh..

Cigaren kam lene,me te dhe kujtimet,
I hodha,i humba ne honet e viteve.
Harreses plurosur te gjitha premtimet,
Qe ndryshken ne heshtje,ne ikjen e diteve!

Cigarja u fik,por tymi ne ajer vallzon',
Kujtimi u be harrim ka shume te ngjare.
Ne jemi lodra,e jeta me ne lodron,
Pastaj merzitet,na hedh nga ta kete per mbare...

- poezi nga Gert Vlashi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet