Më mbaj mend (për 1 muaj)

Jemi Udhetare Te Kesaj Bote

Njerezit jane si lakuriqet e nates,
Qe mesohen ne te tyren erresire!
Mundohesh t'u falesh pak drite,
Tremben dhe s'ta marrin per mire!!

Sot jemi prej mishi dhe gjaku,
Neser e ne perjetesi balte toke.
Pranojeni dhe falni ngrohtesi,se paku,
Se jemi vetem udhetare te kesaj Bote..!

- poezi nga Gert Vlashi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet