Më mbaj mend (për 1 muaj)

Greta Tafa

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20
BIOGRAFIA: Greta Tafa është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe popullore e Shqipërisë së jugut. Në Dhjetor 2006, Gerta Tafa merr pjesë në Festivali i 45-të në RTSH me këngën "Blozë E Bardhë". Në Maj 2007, Greta Tafa merr pjesë në Top Fest 4 me këngën "Jam E Lire Te Fluturoj". Në Maj 2008, Gerta Tafa merr pjesë në Top Fest 5 me këngën "Larg Prej Teje". Më datë 19 Maj 2011, Greta Tafa publikon videoklipin "Zemra Bam"....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Instagrami

Zyrtar

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

2

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Fabiola Agalliu

Mira Janji

Mimoza Paraveli

Ermira Kola

Irma Gurakuqi

Arta Grajqevci

Jorida Zaimaj

Sevi

Aida Hani

Meda (Nurimeda Kamberi)

Tags: Greta Tafa, Gerta Tafa, Greta Tafani


Komente mbi këtë artist