A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Gëzim Çela

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  5
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Gëzim Çela është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Në Dhjetor 1984, Gëzim Çela & Nertila Koka marrin pjesë në Festivali i 23-të në RTSH me këngën "Cel Si Gonxhe Dashuria". Në Mars 1985, Gëzim Çela merr pjesë në Kur Vjen Pranvera 1985 me këngën "I Hap Udhë Lumturisë". Në Mars 1987, Miga Hysi & Gëzim Çela marrin pjesë në Kur Vjen Pranvera 1987 me këngën "Ditë E Lumtur". Në Dhjetor 1987, Gëzim Çela merr pjesë në Festivali i 26-të në RTSH me këngën "Një çast Në Kujtesën Tënde". Në Dhjetor...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

David Tukiçi

Tonin Tershana

Qemal Kertusha

Leonard Bombaj

Dorian Nini

Sherif Merdani

Dashnor Diko

Kujtim Prodani

Kozma Dushi

Françesk Radi


Tags: Gëzim Çela, Gezim Cela, Gzim Cela

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019