Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gëzim Çela - Vajza Dhe Karafilat Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  2

Sa here kaloj tek nje dritare
qe me saksi eshte mbushur plot
Gjithmone fare si pa dashur
nje lule cel e nje perde lot.

Sa here andej une i hedh syte
i ndjej dy sy qe me ngacmojne
e nje nga nje e dit per dite
te gjitha lulet o se c'lulezojne

Nje dite pravere aty prane
kalova un plot malle
mbi floke me hodhe nje petal
nga lulja me e rralle

I dua lulet ne dritare
se jam i ri e mi do zemra
por shume me fort se ato lule
une dua vajzen lule qe rri brenda.

Mos me ngacmo ti me veshtrime
se un jam djale dhe zduroj dot
se syte nga dritarja tende
jo asnjehere jo si hodha kotNuk kemi video për këtë këngë.
Gëzim Çela - Vajza Dhe Karafilat
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vajza Dhe Karafilat".
3. Video është e këngës "Vajza Dhe Karafilat", por nuk këndohet nga Gëzim Çela.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gëzim Çela:


Komente 0