Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gëzim Çela - Kosovarja Që Na Prishi Gjumin Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  1

Vështrimi lind një ndjenjë
Buzëqeshja lind një mall
E bukura e nxehtë
Të djeg, të djeg si zjarr

Moj kosovare e bukur
Ty sytë vall kush të shkroi
Peneli i një piktori
Më thoni vallë ku t'a takoj

Ku je më fol
As toka, as qielli s'tregojnë
Kerkoj, shpresoj
Sa ditë, sa net pa gjum për ty kaloj

Oj kosovare do thërras
Edhe nga gjumi do të zgjoj
Me gurë dritaren do godas
Se të dashuroj

Në zemrën time je e gjallë
Dhe jo pikturë si në portret
Unë do t'i gjej kta sytë e rrallë
Dashuroooj ndaj do t'i gjejNuk kemi video për këtë këngë.
Gëzim Çela - Kosovarja Që Na Prishi Gjumin
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kosovarja Që Na Prishi Gjumin".
3. Video është e këngës "Kosovarja Që Na Prishi Gjumin", por nuk këndohet nga Gëzim Çela.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gëzim Çela:


Komente 0