Gezim Demaj
Gezim Demaj

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • Stubella e Epërme
  • Mosha:
  • 51 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 18 Janar 1972
  • Horoskopi:
  • ♑ BricjapiBiografia

BIOGRAFIA: Gezim Demaj është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne. Ka lindur Ne Stubell te Eperme, komuna Vitisë, filloe me Zerin e Karadakut. Si femij 9 vjeqar, čifteli, fyell masandej me fisharmonike. Qe nga mosha 18 vjeqare formoi grupin "Avi Fortuna" me Tastiere, ku performoi me mijera mbramje, koncerte etj. Ne vitin 1995 shkon per here here te pare ne Rome, mandej Wien, Zürich dhe gjith Evropen, per momentin ne Milano. Paraqitet me dy kenge ne Gezuar 2016: "Ani Ani" dhe "Sa shume ti pom pelqen". Gëzuar 2020...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0