Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Gezim Kaso - Tradita Dhe Besa E Shqiptarit

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tradita Dhe Besa E Shqiptarit".
3. Video është e këngës "Tradita Dhe Besa E Shqiptarit", por nuk këndohet nga Gezim Kaso.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Gezim Kaso - Tradita Dhe Besa E Shqiptarit  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Këngë e albumit:

"Shqiptar Kam Mbetur"

Komente

Asnjë Koment

18/12/2010

2010-12-18T19:47:25+00:00Kush e njohu besen tone
Dhe ne bote dhe ne gjitone
Bese shqiptari i thone
Me tradite e me zakone (2 here)

Ato tradita e bese
Nuk i bleje e nuk i shese
I pata qe ne mengjes
Do t'i mbaj gjer sa te vdese (2 here)

Hajde ju burrat e pare
Qe fjalen e kishit fjale
Me nje te shtrenguar dore
Ndanit kufij dhe sinore (2 here)

Ato tradita e bese
Nuk i bleje e nuk i shese
I pata qe ne mengjes
Do t'i mbaj gjer sa te vdese (2 here)

I themi bese shqiptari
Amanet qe s'e tret vari
E ka lene tradite i pari
Nga babai e mori djali (2 here)

Ato tradita e bese
Nuk i bleje e nuk i shese
I pata qe ne mengjes
Do t'i mbaj gjer sa te vdese (2 here)

Ato tradita e bese
Nuk i bleje e nuk i shese
I pata qe ne mengjes
Do t'i mbaj gjer sa te vdese (2 here)


Ky tekst u dërgua nga Elvjo
Më Shumë Këngë Nga Gezim Kaso:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet