Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Gezim Kaso - Djale Çam

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Djale Çam".
3. Video është e këngës "Djale Çam", por nuk këndohet nga Gezim Kaso.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Gezim Kaso - Djale Çam  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Këngë e albumit:

"Shqiptar Kam Mbetur"

Komente

Asnjë Koment

26/08/2011

2011-08-26T15:48:08+00:00Do t'i vë flakën shamisë
T'i jap fund beqarisë
Për sevdanë e dashurisë
Do mar rrugën e Çamërisë ( 2x )

Do martonem t'ja bëj bam
Se më thonë djalë çam
Për një vajzë gjeraqinë
Do gjezdis gjithë Çamërinë ( 2x )

Do nisem me kal te bardhë
Të mar nuse në Sajat
Zemrën time seç ma mori
Kjo vajza nga Grikohori ( 2x )

Do martonem t'ja bëj bam
Se më thonë djalë çam
Për një vajzë gjeraqinë
Do gjezdis gjithë Çamërinë ( 2x )

Duket se më shpie fati
Të mar nuse nga Filati
Do mar vajzën nga Arpica
Ti ketë flokët rrica-rrica ( 2x )

Do martonem t'ja bëj bam
Se më thonë djalë çam
Për një vajzë gjeraqinë
Do gjezdis gjithë Çamërinë ( 2x )

Seç mi mori mendtë e mia
Vajza nga Paramithia
Veshur bukur me tumane
Je moj je ti vajza çame ( 2x )

Do martonem t'ja bëj bam
Se më thonë djalë çam
Për një vajzë gjeraqinë
Do gjezdis gjithë Çamërinë ( 2x )


Ky tekst u dërgua nga  danny36
Më Shumë Këngë Nga Gezim Kaso:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet