A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Gezim Myshketa

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  5
  • Origin:
  • Durres 
  • Age:
  • 37
BIOGRAFIA: Gezim Myshketa is a popular singer. I lindur në vitin 1982 në Durrës (Shqipëri), Gëzim Myshketa filloi të studiojë kanto duke rënë menjëherë në sy si një nga talentet më interesante të brezit të tij. Ai u diplomua me nota maksimale në Konservatorin "Arrigo Boito" në Parma, nën drejtimin e mjeshtrave Giuliano Ciannella dhe Lelio Capilupi. Vetëm 20 vjeç debuton në rolin e Figaros në "Le Nozze di Figaro" nën dirigjimin e Antonello Allemandit dhe më vonë me fituesit e konkursit ndërko...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Gentjan Dema

Leno

Maringlen Linadi

Edmond Nikolla

Julian Lekocaj

El Padrino Man

Egert Pano

Kulayde

Endrit Shani

Ergys Estrefi


Tags: Gezim Myshketa

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019