Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gezim Nika

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  127
  • Vendlindja:
  • Tropojë 
BIOGRAFIA: Gezim Nika është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqiperisë së veriut. Gëzim Nika është një këngëtar i famshëm folklorik shqiptar. Në vitin 1998, Gezim Nika publikon albumin "Unë E Dua Shqipërinë". Më datë 30 Prill 2008, Gezim Nika publikon videoklipin "Bien Tupanat". Më datë 7 Janar 2009, Gezim Nika publikon videoklipin "Viktimat E Tivarit". Më datë 6 Maj 2010, Fatmira Breçani & Gezim Nika publikojnë videoklipin "Hajt Bre Nane Mi Qite Ment". Më datë 2 Prill 2013, Gezim Nika publikon videoklipin "Ku M...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Komente

Asnjë KomentUnë E Dua Shqipërinë (1998)

★★★★★

O Sa Mirë Që Jam Shqiptar

★★★★★

Liridona

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Gezim Nika

Komente 0