Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gëzim Nika - Vallet E Vendit Tim Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  27

Kur nis Vallja e Rugoves
Tunden malet e Kosoves
O moj ere qe fryn mbi kroje
Falma nje valle tropoje

Bini cule dhe tupane
Mire se vjen vallja dibrane
Bashke me gajde e me dajre
Po kercejne vallen shqiptare

Ne Prishtine e ne Tirane
Dore per dore si vellau me vellane
Valle kurre ju mos pushoni
Dasma e festa zbukuroni

Ne Prishtine e ne Tirane
Dore per dore si vellau me vellane
Valle kurre ju mos pushoni
Dasma e festa zbukuroni

Del ne valle Laberia
Iso mban dhe Cameria
Xhamadani e fustanella
Krah per krah o si perhera

Sa here vallen tende e mora
Sikur shqipja fluturova
E kerceva ane e mbane
Se je vallja e shqipes nane

Ne Prishtine e ne Tirane
Dore per dore si vellau me vellane
Valle kurre ju mos pushoni
Dasma e festa zbukuroni

Ne Prishtine e ne Tirane
Dore per dore si vellau me vellane
Valle kurre ju mos pushoni
Dasma e festa zbukuroni
Gëzim Nika
Publikimi: 29/12/2008


Gëzim Nika - Vallet E Vendit Tim
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vallet E Vendit Tim".
3. Video është e këngës "Vallet E Vendit Tim", por nuk këndohet nga Gëzim Nika.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gëzim Nika:


Komente 0