Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gezim Nika - Kur Nis Vallja E Rugovës Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  10

Kur nis vallja e Rugoves
tunden malet e Kosoves
A moj ere qe fryn mbi kroje
falma nje valle tropoje

Bini curle fhe tupane
miresevjen vallja dibrane
bashke me gajde e me dajre
po kercejme vallen shqiptare

Ne Prishtine e ne Tirane
dore per dore si vllau me vllane
valle kurre ju mos pushoni
dasmat e festa zbukuroni

Del ne valle Laberia
iso mban dhe cameria
xhamadani e fustanella
krahe per krah o si perhera

Sa here vallen tande mora
sikur shqipja fluturova
e kerceva anembane
se je valle e shqipes nane


Ky tekst u dërgua nga Ilir lleshi


Nuk kemi video për këtë këngë.


Gezim Nika
Publikimi: 10/11/2015


Gezim Nika - Kur Nis Vallja E Rugovës
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kur Nis Vallja E Rugovës".
3. Video është e këngës "Kur Nis Vallja E Rugovës", por nuk këndohet nga Gezim Nika.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gezim Nika:


Komente 0