Më mbaj mend (për 1 muaj)

Getinjo

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  1045
 • Emri i Vërtetë:
 • Getoar Aliu
 • Vendlindja:
 • Ferizaj 
 • Mosha:
 • 29 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Getinjo është një këngëtar shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Getoar Aliu (GHETTO / Getinjo) lindi në Kosovë, por në vitin 1993, familja e tij emigroi në Gjermani. Atje u rrit në një frymë evropiane dhe përjetoi një jetë ndryshe prej të tjerëve. I dashuruar me muzikën, në vitin 2002 publikoi shkrime dhe poezi të ndryshme në festivale shkollore. Getinjo dhe i vëllai ishin problematikë por me kohën edhe u përmisuan ata nga problemet pranojnë se edhe kanë përdorur lëndë naarkotike. Por kjo gjë ishte kohë më pa...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Vëllai i

Mozzik

Ish-Anëtar i labelit

On Records

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Profili

Snapchat

Komente

61 🔥Best Of (2017)

Young Ghetto (2012)

Young Ghetto Mixtape (2011)


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (64)

18
20
4
17
17
15
9
18
12
13
6
5
5
17
10
18
18
12
13
12

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Lyric Master

Capital T

Majk

Mozzik

2Ton

Stresi

Ermal Fejzullahu

Ardian Bujupi

Ramadan Krasniqi (Dani)

Blero

Tags: Getinjo, Ghetto, Young Ghetto, Gheto, Geto, Yang Ghetto, Getoar Aliu


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet