A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Getinjo
  • Origin:
  • Ferizaj 
  • Age:
  • 27
  • Birthday:
  • 13 June 1991
  • Zodiac sign:
  • ♊ Binjaket
Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  912
Music genres: Hip-Hop

Getinjo is a very famous singer and songwriter. Getoar Aliu (GHETTO / Getinjo) lindi në Kosovë, por në vitin 1993, familja e tij emigroi në Gjermani. Atje u rrit në një frymë evropiane dhe përjetoi një jetë ndryshe prej të tjerëve. I dashuruar me muzikën, në vitin 2002 publikoi shkrime dhe poezi të ndryshme në festivale shkollore. Getinjo dhe i vëllai ishin problematikë por me kohën edhe u përmisuan ata nga problemet pranojnë se edhe kanë përdorur lëndë naarkotike. Por kjo gjë ishte kohë më parë tani jan yje të estradës.

Në vitin 2004, Ghetto kthehet në Kosovë në vendlindjen e tij në Ferizaj dhe aty filloi të inspirohet për jetën dhe veprimtarinë e tij të ardhshme. Filloi të shkruante tekste të ndryshme mbi rrugën, pjesën e jetës që la pas dhe mbi çdo gjë që e rrethonte. Ka pasuar inçizimi i këngës së parë në vitin 2007 në një studio professionale në Prishtinë.

Në vitin 2009 u publikua videoklipi i tij i parë për këngën "Goodbye My Love". Pas shume videoklipeve me shume sukes, ai vendosi te ndronte emrin YOUNG GHETTO dhe me pas te mbante emrin aktual Getinjo. Gjithashtu Getinjo ka patur plot bashkepunime me producenta te njohur si BINI Record, ZZapp & Chris etj.

Më datë 27 Janar 2011, Ghetto publikon videoklipin "What's Up".

Më datë 12 Nëntor 2011, Ghetto publikon videoklipin "Ajo". Kjo këngë ka ndikuar shumë tek fansat shqiptarë, sidomos tek ata qe duan muzikën HIP-HOP.

Më datë 25 Nëntor 2011, Ghetto publikon videoklipin "Pse U Bona Reper".

Në vitin 2011, Young Ghetto publikon albumin "Young Ghetto Mixtape", i perbere nga 20 këngë me tema të ndryshme.

Më datë 13 Mars 2012, Ghetto publikon videoklipin "Mos Ta Nin", në bashkëpunim me F-sang. Videoklipi u prodhua nga Urban Graphics.

Më datë 23 Shtator 2012, Ghetto publikon videoklipin "Goodbye My Love".

Më datë 4 Tetor 2012, Ghetto publikon videoklipin "Chillin".

Në vitin 2012, Young Ghetto publikon albumin "Young Ghetto".

Më datë 29 Janar 2013, Ghetto publikon videoklipin "Chill In Studio", në bashkëpunim me Chemical, Mr.Big, Big Ar, King B.One & Beni-G.

Më datë 10 Maj 2013, 2faces publikon videoklipin "Show", në bashkëpunim me Young Ghetto.

Më datë 1 Korrik 2013, Dorand publikon videoklipin "Syte E Saj", në bashkëpunim me Young Ghetto. Muzika e këngës u punua nga Shkumbin Nebihu, teksti u shkrua nga Getinjo.

Më datë 8 Tetor 2013, Getinjo publikon videoklipin "Kaos". Muzika e këngës u punua nga Shkumbin Nebihu, teksti u shkrua nga vetë Getinjo. Videoklipi u prodhua nga Image Production.

Më datë 12 Dhjetor 2013, Dj Kollink publikojnë videoklipin "Fr Cypher", në bashkëpunim me Ago, Limi, Getinjo, SL, Donat & Buta.

Më datë 7 Mars 2014, Getinjo publikon videoklipin "My Love". Muzika e këngës u punua nga Shkumbin Nebihu, teksti u shkrua nga vetë Getinjo.

Më datë 22 Maj 2014, Ghetto publikon videoklipin "No".

Më datë 9 Korrik 2014, Getinjo publikon videoklipin "Fake Industry".

Më datë 18 Mars 2015, Eva publikon videoklipin "S'jena Mo", në bashkëpunim me Getinjo. Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga Getinjo, Mozzik, ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films.

Më datë 26 Qershor 2015, Fibi publikon videoklipin "Shume Ngat", në bashkëpunim me Getinjo. Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga Getinjo. Videoklipi u prodhua nga Fab3 Productions.

Më datë 5 Korrik 2015, Zelma publikon videoklipin "A Dalim", në bashkëpunim me Getinjo.

Më datë 17 Korrik 2015, Endri publikon videoklipin "Kukllat", në bashkëpunim me Getinjo. Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga Getinjo. Videoklipi u prodhua nga XL Films.

Më datë 23 Tetor 2015, Getinjo publikon videoklipin "Lavire". Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga vetë Getinjo, ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss. Videoklipi u prodhua nga XL Films.

Më datë 18 Mars 2016, Getinjo publikon videoklipin "Monster", në bashkëpunim me Baby G. Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss.

Më datë 4 Maj 2016, Getinjo publikojnë videoklipin "Tony Montana", në bashkëpunim me Mozzik. Me këtë këngë, Getinjo marrin pjesë në Zhurma Show 2016 në vitin 2016.

Më datë 20 Korrik 2016, Getinjo publikon videoklipin "Ku Je", në bashkëpunim me Kida.

Më datë 22 Tetor 2016, Getinjo publikon videoklipin "O Moj Pare".

Më datë 1 Mars 2017, Getinjo publikon videoklipin "Helem".

Më datë 6 Korrik 2017, Getinjo publikon videoklipin "Sexy".

Më datë 4 Nëntor 2017, Getinjo publikon videoklipin "Mucho Dinero".

Më datë 10 Dhjetor 2017, Getinjo publikon videoklipin "Kriminel".

Më datë 30 Dhjetor 2017, Fuego publikon videoklipin "Flex", në bashkëpunim me Getinjo.

Në vitin 2017, Getinjo publikon albumin "Best Of".

Në Janar 2018, pas mosmarrveshjeve te shumta me kompanine OnRecords, vjen momenti i ndarjes ne menyren me te keqe. Hitet e Mozzik dhe Getinjo fshihen nga kanali Youtube i Zzap & Chris. Te dyja palet kane hedhur ne gjyq njera tjetren. Ne njeren ane kemi Mozzik dhe Getinjo ndersa ne anen tjeter kemi Zzap & Chris, OnRecords dhe menaxherin Elshani. Antaret e tjere te OnRecords qe dikur konsideroheshin vellezer, kane vendosur te vazhdojne me OnRecords. Kida dhe Endri postuan qe diten e pare te sherrit se jane pjese e OnRecords dhe po pergatisin hite te reja.

Më datë 26 Prill 2018, Getinjo publikon videoklipin "50".

Më datë 11 Maj 2018, Getinjo publikon këngën "Kejt".

Më datë 2 Qershor 2018, Çartani publikon videoklipin "Ma Shum", në bashkëpunim me Getinjo.

Më datë 19 Korrik 2018, Getinjo publikon videoklipin "Ti Ngele".

Më datë 19 Tetor 2018, Mozzik & Getinjo publikojnë videoklipin "Para Siempre".

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Submissions by:  Anhela  

Mozzik

(His brother)

On Records

(Former label)

Facebook

Profile

Instagram

Account

Facebook

Profile

SnapChat

Account

Add New

Official Profiles


More news about Getinjo »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018