A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Ghulo Esta - Ama


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

22/02/2011

2011-02-22T22:54:58

Participating in

Top Fest 8


Verse 1:

Un s'pritoj me dal e i shkoj asaj permas
nese ajo nuk um fol tjetres meniher i flas;
s'hezitoj me rrejt se per qat pun kom lind
qajo qe m'jep rast mia sill une kom me bind;
qe me kon me mu se un di me dasht
mos tish kan rren pernime ishum knaq;
shofer privat neper neja dit e nat
edhe pse une rrej nihna rahat;
m'afrohet ngat ajo m'thot qka po don
un e kshyri n'sy (aha) edhe i thom ;

Refreni X2:

Ama veq nihere ,ama e prap e merre
e kom fjalen per zemer se masnej s'du thashetheme;

Verse 2:

Ghulo ja thom emrin e vetit ja boj venin
stilin e kom najs e najs e boj senin;
repin e bi n'ven tu ja ndrru ort qdo date
I starting me koh qdo dit pas mesnate;
ti mos vet qka boj une ku jom qdo or
se me bo me m'nxon tu rrejt une prap ty tboj hor;
une eci n'tok se nij veten supermen
nuk kom krah me fluturu po s'fluturoj as me men;
do po gjujn fore t'lodhta po e di qe ti si han
ata n'aeroport me shku e bojn veten aeroplan;

Refreni X2:

Ama veq nihere ,ama e prap e merre
e kom fjalen per zemer se masnej s'du thashetheme;

Verse 3

Ama e merre prap une t'njeki qdo hap
ama veq nihere e ma shum mos e zgat;
sjom njani prej atyne qe ti n'gishta m'sill
une t'bindi qe m'ki n'dor masanej t'thom lamtumir;
ti me m'sha mu t'thom mo mo mo se s'bon
mo se t'boj mu ni mo-mo-mo monoton;
du me kon shum e sigurt s'du me t'pa n'dilem
ama veq niher apet po kthehum n'tem;

Refreni X3:

Ama veq nihere ,ama e prap e merre
e kom fjalen per zemer se masnej s'du thashetheme;


Lyrics submited by  arbbennittKjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019