Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Gili

Tags: Gili, Fevzije Berani

Vendlindja: Prishtinë    Jeton dhe vepron në        Mosha: 50 Vjeç   Shenja e Horoskopit: Demi  
Gili është një këngëtare shumë e njohur, që këndon muzikë pop. Një ndër emrat më të shquar në skenën muzikore i cili vazhdimisht diqka të re krijon edhe pranë opusit tejet të gjërë muzikor që e posedonë, së bashku me mbështetjen e madhe të bashkëshortit të saj, dhe publikut besnik të cilin e fitoi përmes këngëve të paharuara që më shumë se 2 dekada e gjysmë, është ajo këngëtarja me të cilën u rritën shumë gjenerata, shkurt e shqip – Gili. Ylli I estradës sonë i cili me zërin , bukurinë dhe profesionalizmin a...

>> Lexo gjithë biografinë >>


  • Gili ka këto rrjete sociale:
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  154

Ç'kemi (2015)

Si Torta E Marteses (2013)

Fol Për Mua (2010)

20 Vjet Në Diasporë (2008)

Dy Dakika (2007)

Dashnorja (2005)

Me Kast (2004)

Aktore E Perkryer (2002)

Shigjeta E Amorit (2000)

Le Te Puthen (1999)Kur U Ndame
Prape Se Prape
Allahile Qkemi
Dashnorja
Ditët E Fundit
Sikur Te Isha Djal
Oh Sa Budall
Krushqit
I Braktisur Kur Te Jesh... (Harram Puthja Ime)
Kurbeti

» Dërgo Një Këngë »

Përkthime 
teksteshqip.com © 2007 - 2017