Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gillespie - Qershori Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Të tregoj të bëhem ferr
Dëshiroj t’qëndroj në terr
Të shëndrrohem n’enterier
Por jo i vjetër, e as modern
E ngarkuar me çrregullime etike
Me t’vërtetë shumë patetike
Por me veprime shumë taktike
Pa i marrë parasysh, reaksionet kimike

Para se unë të filloj
Kam nevojë që të drekoj
Barkun me duar e shtrëngoj
Dhe një libër, e lexoj
Megjithatë unë nuk kam frikë
Edhe pse para kokës më fluturoi një thikë
Unë shpresoj se do t’ketë ndrrime
Edhe pse nuk ka aterime


Ky tekst u dërgua nga guriGillespie
Publikimi: 01/12/2005


Gillespie - Qershori
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Qershori".
3. Video është e këngës "Qershori", por nuk këndohet nga Gillespie.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gillespie:


Komente 0