Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gillespie - Rrezedielli Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kur te shikoj unë drejt në sy
E di se ç’mendoj unë për ty
Një rreze dielli, mua me ngrohë
Sa herë biem në gjumë
E di se faji mbetet tek unë
E relaksuar, e shtrirë në beton

Të sillem vërdallë, o sikur një mace
Kur mora vesh se gjendesh në terrasë
Të sillem vërdallë, o sikur një bletë
Edhe ashtu tjetër, asgje s’më ka mbetë

Një biskotë unë ta dhuroj
Dhe emrin tim e shënoj
Në syte e tu, kur ti më shikon
Sa herë zgjohem në mëngjes
Fatkeqsisht, jo në harresë
Më ledhaton, rrënqethja më kaplon

Të sillem vërdallë, o sikur një mace
Kur mora vesh se gjendesh në terrasë
Të sillem vërdallë, o sikur një bletë
Edhe ashtu tjetër, asgjë s’më ka mbetë

Sillem vërdallë, t’sillem vërdallë,
Sikur një mace, sikur një bletë
Sillem vërdallë, t’sillem vërdallë,
Sikur një mace, sikur një bletë


Ky tekst u dërgua nga guriGillespie
Publikimi: 01/12/2005


Gillespie - Rrezedielli
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rrezedielli".
3. Video është e këngës "Rrezedielli", por nuk këndohet nga Gillespie.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gillespie:


Komente 0