Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gillespie - Balada Per Autobusin E Bardhe Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

As nuk nxerri pemë me rrojë,
E as nuk derdhi kemikale n’supë
Kurrë nuk ja vesh kpuct unë tjetrit
Dhe n’autobus gjith ja
L lshoj vendin ma t’vjetrit
N’atë autobusin e bardhë
Që gjithmonë era e mirë i ka ardhë
Që perdet moti i kanë gju n’bërllog
Dhe kurrë më nuk e përdorin
Fjalën ‘ad hok’

Masandej, si të shkruaj unë për oqeanin
Kur unë nuk jetoj pranë tij
E as për rrugen pranë shtëpisë sime
Që duket si një vijë –
Prandaj më mire të flasim
Për autobusin e bardhë
Që gjithmonë era e mirë i ka ardhë
Që perdet moti i kanë gju n’bërllog
Dhe kurrë më nuk e përdorin
Fjalën ‘ad hok’


Ky tekst u dërgua nga guriGillespie
Publikimi: 01/12/2005


Gillespie - Balada Per Autobusin E Bardhe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Balada Per Autobusin E Bardhe".
3. Video është e këngës "Balada Per Autobusin E Bardhe", por nuk këndohet nga Gillespie.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gillespie:


Komente 0