Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gjergj Jorgaqi - Ne Shqip Dua Te Qaj Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  19

uh uh uh

oh oh oh

jetuam ne ne kete toke
qe shekujt pas harruam
nje histori qe flet per lote
ku nena shqip me ka mesuar

a mendohet ne gjuhe te huaj
kur sta prekin dhe pranojne
keshtu ne shqip duhet menduar
qe dhe Zoti shqipen per ne ta mesoje

s'jemi heresllave apo ekrusk
jemi arber kurre se mohojme
kur shpirti yne ne shqip te kendoje
do t'na flasin do tna degjojne

te rrosh te ndjehesh shqipetar
nuk esht turp gabim as faj
thelle ne zemer dicka rri ndare
me te vertet e kam endrruar si ne shqip te qaj

ref:
tani filluam por shpejt do mesosh
te buzeqesesh te flasesh te duash
se shqipja jone nuk ka deshire
qe t'na terheqin zvarre nga duart

tani ti hesht perse vonon
te tjeret bertasin ti vec degjon
kur zeri yne do te zotroje
te mos ken frike qe te te duan
. . .
perkulemi dhe themi poshte
cdo te huaj kur sugjeron
si femije te bindur ne s'themi jo
jane mesuar vec te keshillojne

edhe sa koh kshtu do vazhdojne
te na flasin dhe urdherojne
skemi qene dhe sjemi koloni
sesa shqipja seshte e vjeter jo asnji

ref 2 x

ah ah ah ah ah ah ah


Ky tekst u dërgua nga Grisela


Nuk kemi video për këtë këngë.
Gjergj Jorgaqi - Ne Shqip Dua Te Qaj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ne Shqip Dua Te Qaj".
3. Video është e këngës "Ne Shqip Dua Te Qaj", por nuk këndohet nga Gjergj Jorgaqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gjergj Jorgaqi:


Komente 0