Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gjergj Jorgaqi - Paradoks Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  19

Kjo është jeta ime e dashur unë nuk mund të ndryshoj.
Me formalitete jetën unë nuk mund ta pranoj.
Mëkatar unë jam, jam dhe pakëz egoist.
Më detyron kjo botë të sillem dhe si hipokrit.

Do të bëj pas kokës time nëse thonë se gaboj.
Dhe ato që ti mi thua ndoshta ti aprovoj.
Dhe pse kokën unë e tund s’do të thotë se dëgjoj.
Ndaj mos u mërzit e dashur unë të dua njësoj.

Refreni…

Mos të duket jeta disko dj music box.
Çdo ditë San Valentino nuk është por, është veç paradoks.
Është një gjë e dashur që për mua më torturon.
Do të arri të tbëj si vetja dhe kjo gjë më mundon.
Nëse nesër jo pranë teje unë më nuk do të jem.
Të mos jesh ti më naive që çdokush të tgënjej.

Refreni…

Eja zemër mos u vono.
Skemi kohë jeta jonë vrapon.
Jeta është aq e vogël sa, dhe një ditë ajo duket e gjatë.

Refreni…

Refreni…

Je e vogël shpirt veç për ktë të besoj.


Ky tekst u dërgua nga Ilir Minga

Gjergj Jorgaqi - Paradoks
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Paradoks".
3. Video është e këngës "Paradoks", por nuk këndohet nga Gjergj Jorgaqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gjergj Jorgaqi:


Komente 0