Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gjergj Kaçinari - Më Jep Jetë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  39

Do të doja sot
Ta shihja pak më mire
Si tretet frymë e fohtë në errësirë
Si tym që zjarr nuk ka
Përgjigje po kërkoj
A e di vërtetë se ku po shkoj?

E kuptoj heshtjen kur pa zë më flet
Nuk ia njoh emrin por mbetet e vërtetë

Një pasqyrë në mur
Ta thyej po më ndjell
S’e dua dëshpërimin që më sjell
Vetëm jam këtu
Kjo dhomë e zbrazë s’më lë kurrë
Dhe pse, këmbëzbathur nisem për diku

E kuptoj heshtjen kur pa zë më flet
Nuk ia njoh emrin por mbetet e vërtetë
Tejpërtej territ shoh dhe veten gjej
Edhe një here kohën pas do ta kthej

Dhe ky mendim më merr me vete
Më tregon një dritë që më jep jetë

E kuptoj heshtjen kur pa zë më flet
Nuk ia njoh emrin por mbetet e vërtetë
Tejpërtej territ shoh dhe veten gjej
Edhe një here kohën pas do ta kthej

E kuptoj heshtjen kur pa zë më flet
Më jep jetë…


Gjergj Kaçinari - Më Jep Jetë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Më Jep Jetë".
3. Video është e këngës "Më Jep Jetë", por nuk këndohet nga Gjergj Kaçinari.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gjergj Kaçinari:


Komente 0