Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Gjergj Leka

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20
 • Vendlindja:
 •  
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 57 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Gjergj Leka është një këngëtar, autor këngësh dhe instrumentist i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe e lehtë. Ai është një muzikant, këngëtar. kompozitor apo moderator. Ka nje karriere te pasur dhe mbahet mend si ai qe promovoi i pari kengetaren Mira Konçi. Gjergj Leka është një tjetër artist me kontribut në Festivalin e Këngës më së shumti si kompozitor. Shumë këngë të njohura të viteve ’80 janë të kompozuara prej tij, si “Për ty baba” e vitit 1985 e kënduar nga Bashkim Alibali, një vit më pas kënga “Shokë jete” e interpretuar nga Luan Zhegu, “Beso te d...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

I ati i

Dorina Lekës

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

0

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Joe Artid Fejzo

Vasillaq Gremi

Arjan Toci

Dashnor Diko

Reshit Boka

Thoma Mahilaj

Leonard Bombaj

Hysni Alushi

Ferdinant Bjanku

Nimet Leka

Tags: Gjergj Leka


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet