Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gjergj Leka - Po Te Le Nje Leter Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  34Mbylli syte dashuria
Dhe cdo gjepastaj, cdo gje pushoi
Po ku I le endrrat e mia
Ike ti, si ta kuptoj?

Pershperisje: “Je gjithesia”
Ndaj atehere te adhurova
Ne dashuri une kurre s’kisha besuar
Por ty lotet t’i besova.

Ku je ti e fundit dashuri
More endrrat e fshehur diku rri
Sa here ne shtrat ti kengen ta degjosh
Te lutem, mbylli syte, mundohu te me kujtosh
Te me harrosh….

Ku je ti e fundit dashuri
More endrrat e fshehur diku rri
Sa here ne shtrat ti kengen ta degjosh
Te lutem, mbylli syte, mundohu te me kujtosh

Ku je ti e fundit dashuri
ku je ti e fundit lumturi
Sa here ne shtrat ti kengen ta degjosh
Te lutem, mbylli syte, mundohu te me kujtosh e
Te me harrosh….

e ku u trete nuk e di
Cdo premtim per ty perralle
Por mo s'prit nga une hakmarrje
S’jam si ti, une di te fal.

Ku je ti e fundit dashuri
More endrrat e fshehur diku rri
Sa here ne shtrat ti kengen ta degjosh
Te lutem, mbylli syte, mundohu te me kujtosh

Ku je ti e fundit dashuri
More endrrat e fshehur diku rri
Sa here ne shtrat ti kengen ta degjosh
Te lutem, mbylli syte, mundohu te me kujtosh e te me harosh

Sikur te kishim dy jete
Une e di, nje do ma falje
Fatkeqesisht dhe kesaj qe kam
Nuk I le asnje rrugedalje.

Jam I lodhur dhe me s'te pres
Qe te vish ketu ku rrinim,
Ndoshta po te kem dy jete
Mund ta merrje ti guximin.


Ky tekst u dërgua nga anisaGjergj Leka
Renditja: Top 200
Publikimi: 20/10/2013
Festivali: Kënga Magjike 2013
Muzika: Gjergj Leka
Teksti: Gjergj Leka
Orkestrimi: Gjergj Leka


Gjergj Leka - Po Te Le Nje Leter
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Po Te Le Nje Leter".
3. Video është e këngës "Po Te Le Nje Leter", por nuk këndohet nga Gjergj Leka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gjergj Leka:


Komente 0