Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gjergj Leka - C'po Dremit Liqeni I Kalter Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  14

C’po dremit liqeni i kalter
Dielli i zjarrte c’u pergjum,
Mermerin pylli me frasher
Lehte-lehte,lehte shume.

Atje tej ne kallamishte,
Rri tulatur nje lejlek,
End’rra ime vajzerishte
Arratepsur shteg me shteg.

Shteg me shteg e nga nuk vete,
Te kerkoj e me kerkon,
Here kridhet neper dete,
Here kthehet si jehone.

Here ngjitet gjer ne rete,
Rete avuj,derdhin shi,
Te kerkoj e ku nuk vete,
Por s’te gjeta perseri.

Te kerkon kjo ender e varfer,
Ku me je,pra,ku me je?
C’po dremit liqeni i kalter,
Dielli i zjarrte sec po fle.Nuk kemi video për këtë këngë.


Gjergj Leka
Publikimi: 01/04/2014
Festivali: Kenga Ime 2014


Gjergj Leka - C'po Dremit Liqeni I Kalter
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "C'po Dremit Liqeni I Kalter".
3. Video është e këngës "C'po Dremit Liqeni I Kalter", por nuk këndohet nga Gjergj Leka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gjergj Leka:


Komente 0