Më mbaj mend (për 1 muaj)


Gjergj Leka - Kënga Ime
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kënga Ime".
3. Video është e këngës "Kënga Ime", por nuk këndohet nga Gjergj Leka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Gjergj Leka - Kënga Ime  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

25/06/2014

2014-06-25T10:59:42+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kënga Ime" kënduar nga Gjergj Leka.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Gjergj Leka i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Shkurte Fejza. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Do t'ia marr nji kange te bukur
Se keto kang shpirti m'i don
I kendon zemra e kengtarit
Bukuri si fije ari

I kendon zemra e kengtarit
Bukuri si fije ari

Ref...
O kanga ime
Kangt e vjetra plot dashni
Djegin pjekin por si prush
Kangt e vjetra s'i ka kush

Djegin pjekin por si prush
Kangt e vjetra s'i ka kush

Kang te vjetra kang shqiptare
Jan te bukra dhe krenare
Brez pas brezi t'i kujtojm
Kurr perjet s'do ti harrojm

Brez pas brezi t'i kujtojm
Kurr perjet s'do ti harrojm

Ref...
O kanga ime
Kangt e vjetra plot dashni
Brez pas brezi t'i kujtojm
Kurr perjet s'do ti harrojm

Brez pas brezi t'i kujtojm
Kurr perjet s'do ti harrojm

...

Ref...
O kanga ime
Kangt e vjetra plot dashni
Djegin pjekin por si prush
Kangt e vjetra s'i ka kush

Djegin pjekin por si prush
Kangt e vjetra s'i ka kushMë Shumë Këngë Nga Gjergj Leka:


Komente mbi këtë këngë