Gjeto Luca
Gjeto Luca

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  • Lezhë Shqipëri
  • Mosha:
  • 57 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 24 Shkurt 1966
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♓ Peshqit

Biografia

BIOGRAFIA: Gjeto Luca është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne. Stili i Gjeto Luca është shumë unik dhe njerëzit e konsiderojnë atë si përfaqësuesin e tyre kur bëhet fjalë për trashëgiminë dhe traditat e tyre shqiptare. Më datë 3 Nëntor 2013, Ingrit Gjoni publikon videoklipin "Hajde Sonte", në bashkëpunim me Gjeto Luca. Videoklipi u prodhua nga Max Production. Më datë 20 Tetor 2014, Ingrit Gjoni publikojnë videoklipin "Mbretereshe", në bashkëpunim me Gjeto Luca. Muzika e këngës u punua nga Gramoz Kozeli...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume
Komente 1