Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Gjeto Luca
  • Vendlindja:
  • Lezhë 
  • Mosha:
  • 53 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 24 Shkurt 1966
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♓ Peshqit
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  51
Këndon kryesisht: popullore moderne

Gjeto Luca është këngëtar i njohur. Stili i Gjeto Luca është shumë unik dhe njerëzit e konsiderojnë atë si përfaqësuesin e tyre kur bëhet fjalë për trashëgiminë dhe traditat e tyre shqiptare.

Më datë 3 Nëntor 2013, Ingrit Gjoni publikon videoklipin "Hajde Sonte", në bashkëpunim me Gjeto Luca. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 20 Tetor 2014, Ingrit Gjoni publikojnë videoklipin "Mbretereshe", në bashkëpunim me Gjeto Luca. Muzika e këngës u punua nga Gramoz Kozeli, teksti u shkrua nga Endrit Mumajesi, ndërsa për orkestrimin u kujdes De Vox, Gramoz Kozeli. Videoklipi u prodhua nga Max Production. Me këtë këngë, Ingrit Gjoni marrin pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 14 në vitin 2015.

Më datë 1 Qershor 2017, Ingrit Gjoni publikon videoklipin "Fustani Pika Pika", në bashkëpunim me Gjeto Luca. Muzika e këngës u punua nga Gramoz Kozeli, teksti u shkrua nga Gjeto Luca, Filloreta Raçi (Fifi), ndërsa për orkestrimin u kujdes De Vox. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 26 Shtator 2018, Ingrit Gjoni publikon videoklipin "Flake", në bashkëpunim me Gjeto Luca. Muzika e këngës u punua nga Kledi Bahiti, teksti u shkrua nga Filloreta Raçi (Fifi). Videoklipi u prodhua nga MAX Production.

Më datë 19 Dhjetor 2019, Marko & Gjeto Luca publikojnë videoklipin "3000 Vjet". Teksti i këngës u shkrua nga Marko Luca & Gjeto Luca. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

I ati i

Marko Lucës

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet