Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Gjon Gjevelekaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.7 / Votuan:  6
  • Vendlindja:
  • Prizren 
  • Mosha:
  • 69 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Gjon Gjevelekaj është një autor këngësh i njohur. He finished music high school in Prizren (1966–70) and continued studies in music theory and pedagogy at the Academy of Music in Zagreb (1972). He also went through higher studies in conducting and composition at the Academy of Music in Sarajevo (1972–6). He graduated with Josip Magdic (1981). He began postgraduate studies in composition in France Paris (1982–3), which he then continued in Skopje under Toma Prosev (1986–7). After completing his s...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Efraim Kastrati

Riza Dolaku

Zef Coba

Enver Shëngjergji

Izet Kallaba

Gazmend Mullahi

Zaho Balili

Kastriot Gjini

Vladimir Kotani

Naim Gjoshi

Tags: Gjon Gjevelekaj


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet