Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Gjyle Qollaku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  152
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Austri 
BIOGRAFIA: Gjyle Qollaku është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore qytetare. Gjyle Qollaku eshte nje kengetare shqiptare e muzikes popullore, Pop etj. Gjylja ka lindur ne Maqedoni ku dhe e kreu shkollimin e mesem dhe filloren ne qytetin e SHkupit. Per momentin ajo jeton ne Austri. Eshte e martuar dhe ka 1 femije. Në vitin 1999, Gjyle Qollaku publikon albumin "Dhimbje Dashurie". Në Qershor 2009, Gjyle Qollaku merr pjesë në Polifest 2009 me këngën "Larg Jetes Tende". Më datë 24 Maj 2014, Gjyle Qollaku publikon vide...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareDhimbje Dashurie (1999)

Mos Harro

S'e Besoj


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Dëshira Maxhuni

Marigona Jelliqi

Dorina Garuci

Adelina Tahiri

Venera Lumani

Drita Musliu

Arjeta Zhuta

Leonora Bahiti

Leonora Poloska

Fitnete Tuda


Tags: Gjyle Qollaku, Gjyle Collaku, Xhyle, Gjyla

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet