Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gjyste Vulaj - Ded Gjon Luli & Adem Jashari Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.8 / Votuan:  4

100 vjet ktu me par...
U bashkuan burrat shqiptar..
Të gjithë bashkë janë bashkua..
me mujt hasmin me debua..
100 vjet ktu me par...
U bashkuan burrat shqiptar..
Të gjithë bashkë janë bashkua..
me mujt hasmin me debua..
Ded Gjon luli burri burrit
ti boj gjak i dhe flamurit
tan çka pate ti e shkrive
edhe shpin e le jetime
Dit kryengritjes të malësis
sot po i kendojm treimit liriiiisë

Reff:(2x)
Ded Gjo Luli luftar i liris
ti o emer i madh i shqiptaris
O kush bjen thot per liri
nuk shkon dot gjaku i tij

Ti o Ded trim i rrallë
edhe djali kur tu vra
Ti aspak oh nuk bane
edhe tjerva........
Ti o Ded o pishtar
ne kull tane sot kem ardh
une par thash se le jetime
por kjo ne na sjell kujtime
kemi ndreq dhe stolis sotsot asht kull e gjith malesis(sot osht kull e gjith malesis)

Reff:(2x)
Ded Gjo Luli luftar i liris
ti o emer i madh i shqiptaris
O kush bjen thot per liri
nuk shkon dot gjaku i tij

kurr shqiptari ska durua
nga armiku me u robrua
Adem Jashari me ushtri
Kosovs shqipe i sjell liri
Shqiptari ma i fort se guri
Adem Jashari Ded Gjo LulI
Roberin kurr se duron burri
let valoj i lir flamuri
jemi sot si dikur kem 1 gjuh e 1 flamuuuur
(kem 1 gjuh e 1 flamuur)

Reff:(2x)
Ded Gjo Luli luftar i liris
ti o emer i madh i shqiptaris
O kush bjen thot per liri
nuk shkon dot gjaku i tij


Ky tekst u dërgua nga Edonisa

Gjyste Vulaj - Ded Gjon Luli & Adem Jashari
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ded Gjon Luli & Adem Jashari".
3. Video është e këngës "Ded Gjon Luli & Adem Jashari", por nuk këndohet nga Gjyste Vulaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gjyste Vulaj:


Komente 0