Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gjyste Vulaj - Mos E Kerkoni Jeten Tek Vdekja Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  10

Mos trokitni në derën time
Me këtë emër askush s`banon
Mos e kërkoni atë pranë meje
Tjeterkujt ai i takon
Mos e kërkoni ah më n`agi-im
Sepse agimit nuk i takon
Mos e kërkoni jetën te vdekja
Se ajo aty nuk banon

Unë veç një dëshirë kisha
Dikush dëshirat
Si njeh mirë
Mbi varr të shpresës
Dje lotova
Por ndjenjat për të nuk u fshin
Unë veç një dëshirë kisha
Dikush dëshirat
Si njeh mirë
Mbi varr të shpresës
Dje lotova
Ndjenjat për të nuk u fshin

Mos e kërkoni atë pranë meje
Gabim adresën ju e keni
Tjetërkush atë nga gjumi e zgjon
As sot as kurrë
K'tu s`do ta gjeni
Mos kërkoni gjurmë në Saharë
Një frymë e vogël
Ato i fshin
Mos kërkoni dashuri nga unë
Se ai ma ka vjedhur
Dhe zemrën në gji

Unë veç një dëshirë kisha
Dikush dëshirat
Si njeh mirë
Mbi varr të shpresës
Dje lotova
Por ndjenjat për të nuk u fshin
Unë veç një dëshirë kisha
Dikush dëshirat
Si njeh mirë
Mbi varr të shpresës
Dje lotova
Ndjenjat për të nuk u fshin

Ka ksi plot
Femra plot
Që i lajnë faqet me lot
Që thoonë s`kam ngroh'tsi
Që "MBRETI" mua ma humbi rininë

Veç një dëshirë kisha (2x)

Unë veç një dëshirë kisha
Dikush dëshirat
Si njeh mirë
Mbi varr të shpresës
Dje lotova
Por ndjenjat për të nuk u fshin
Unë veç një dëshirë kisha
Dikush dëshirat
Si njeh mirë
Mbi varr të shpresës
Dje lotova
Ndjenjat për të nuk u fshin


Ky tekst u dërgua nga Belieber

Gjyste Vulaj - Mos E Kerkoni Jeten Tek Vdekja
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos E Kerkoni Jeten Tek Vdekja".
3. Video është e këngës "Mos E Kerkoni Jeten Tek Vdekja", por nuk këndohet nga Gjyste Vulaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gjyste Vulaj:


Komente 0