Gojart Ferati
Gojart Ferati
Gojart Ferati
  • Vendlindja:
  • Prishtinë Kosovë
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë Kosovë
  • Mosha:
  • 33 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 20 Qershor 1989
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♊ Binjaket

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Gojart Ferati është autor këngësh shumë i njohur. Gojart Ferati me profesion është Doktor i Mjekësis dhe ushtron detyren e Mjekut të Përgjithshëm që nga viti 2017.
Me poezi, prozë dhe ese është marrur që para shumë viteve ku ka dhe shkrime të botuara, ndërsa si tekstshkrues ka filluar të punojë që nga vitit 2008 në studio të Kantautorit Korab Shaqiri.
Ai vazhdon të punojë edhe në studion e re dhe moderne të Korab Shaqirit të quajtur Barok Sound Studio. Përveç bashkëpunimeve me Korabin në këngët: "Vetmia", "Pran teje" dhe "Tina", ai ka shkruar tekste edhe për këngëtarë të tjerë si Besart Halimi, Dhurata Ahmteaj, Violeta Kajtazi, Kosovare Hasi e shumë të tjerë.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0