Gold Mc
Gold Mc
Gold Mc
 • Emri i Vërtetë:
 • Fetah Muqaku:
 • Vendlindja:
 • Gjilan Kosovë
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë Kosovë
 • Mosha:
 • 26 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 19 Nentor 1996
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♏ Akrepi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Gold Mc është këngëtar i njohur. Fetah Muqaku i njohur si Gold Mc jeton ne Ferizaj. Me Rap Muzik Mirret Prej moshes 13 vjeqar (2009). Tekstet i Shkruan t'gjitha vet. Ka inspirim prej Reperit Gold AG.
Shkollen Fillore e kreu ne: Gjon Serreq, Vezir Jashari, Astrit Bytyqi. Pastaj vazhdoi shkollen Informatik-Kompjuterike FeriZaj.

Më datë 11 Dhjetor 2014, Gold Mc publikon videoklipin "Lamtumire", në bashkëpunim me Mentor Topalli.

Më datë 27 Mars 2015, Gold Mc publikon videoklipin "Agimi I Lirise", në bashkëpunim me Mentori.

Më datë 24 Prill 2015, Gold Mc & Black Eagle publikojnë videoklipin "Non Stop".

Më datë 7 Tetor 2015, Gold Mc publikon videoklipin "Kuq E Zi", në bashkëpunim me Vali.

Më datë 2 Nëntor 2015, Gold Mc publikon videoklipin "Plagët E Zemrës", në bashkëpunim me Mentori.

Më datë 18 Nëntor 2015, Gold Mc publikon videoklipin "M'fal Nanë".

Më datë 13 Korrik 2016, Gold Mc publikon videoklipin "Qa Me Bo", në bashkëpunim me Mentor Topalli.

Më datë 30 Dhjetor 2016, Gold Mc publikon videoklipin "A E Din Pse?".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: GoldMc1234 GoldMc1234   egzonimccc egzonimccc  Komente 0