Gracian Caka
Gracian Caka

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
Biografia

BIOGRAFIA: Gracian Caka është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo etno, tallava dhe popullore e Shqipërisë së mesme. Më datë 14 Qershor 2016, Valbona Halili publikon videoklipin "Pa Ty", në bashkëpunim me Graciano Caka. Më datë 30 Dhjetor 2016, Graciano Caka publikon videoklipin "Taraboshi". Më datë 31 Gusht 2017, Graciano Caka publikon videoklipin "Bojna Shooping". Më datë 29 Dhjetor 2017, Graciano Caka publikon videoklipin "Zemer", në bashkëpunim me Ilir Tironsi. Muzika e këngës u punua nga Ilir Tironsi, teksti u shkrua nga Dritan Shtylla, ndërsa për...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0