Gramafon
Gramafon

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • KosovëBiografia

BIOGRAFIA: Gramafon është një produksion shumë i njohur. Gramafon Entertainment është një shoqëri industriale e fokusuar kryesisht në audio-videoprodhim dhe më pas menaxhim dhe distributim të produkteve të krijuara. Tani kjo kompani është shndërruar në "Black Fish Entertainment" dhe ka zgjeruar shumë biznesin e saj. Në vitin 2009, Gramafon publikojnë albumin "Hip Hop Shqip Prej Arkivës". Në vitin 2012, Produksioni Gramafon publikojnë albumin "Flashing Lights". Në vitin 2012, Gramafon publikojn...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0